Ettevalmistamine harjutuskohtuvõistluseks Viinis

LINKLaw - 18.02.2016

Advokaadibürool LINKLaw oli eile, 17. veebruaril 2016. a, hea meel võõrustada Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengeid Willem C. Vis kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistluseks ettevalmistamisel. Tudengite kõnesid kuulasid ning nõustasid advokaadibüroo LINKLaw vandeadvokaat Reesa Paatsi ja jurist Kaisa Üksik.

Willem C. Vis kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlus (Willem C Vis International Commercial Arbitration Moot) on rahvusvaheline õigustudengitele suunatud harjutuskohus, mille raames lahendatakse lepinguõiguslikke ning vahekohtumenetluslikke probleeme. Võistlusest võtab iga-aastaselt osa ligi 300 võistkonda, millele lisandub ligi tuhat valdkonna praktikut ning teadlast. Esimeses etapis koostavad võistkonnad väljamõeldud kaasuse põhjal kirjaliku hageja ning kostja memorandumi. Sellele järgnevad ettevalmistused suulisteks ettekanneteks, mille raames väisavad võistkonnad erinevate ülikoolide, advokaadibüroode ning institutsioonide poolt korraldatavaid eelvoore (pre-moots). Eelnevatel aastatel on tiim käinud harjutamas mh Helsingis, Stockholmis ja New Yorgis toimuvatel eelvoorudel. Võistlus kulmineerub Viinis, kus tiim on vastamisi võistkondadega teistest ülikoolidest ning selguvad parimatest parimad nii kirjalikes memorandumites kui suulistes ettekannetes. Sel aastal toimuvad suulised voorud Austrias 18.– 24. märtsil, millest võtab juba mitmendat korda arbiitrina osa ka advokaadibüroo LINKLaw jurist Kaisa Üksik.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonda esindab Henri Ratnik, Evelin Prunt, Inga Järvekülg ja Triin Dampf. Advokaadibüroo LINKLaw soovib tiimile palju vastupidavust, edu harjutamisel ning võidukat tulemust Viinis!

Võistluse kohta on võimalik lugeda lähemalt siit.

  • Advokaadibüroo LINKLaw OÜ
  • Telliskivi 60/2, 10412 Tallinn
  • E-R 9.00-18.00
  • Telefon: +372 600 4490
  • Faks: +372 600 4366
  • E-post: info@linklaw.ee
  • Internet: www.linklaw.ee